Sarah Michelle Gellar interview for Global TV

4. února 2012 v 21:24 | Lucy |  Interviews
Z jedné ze zahraničních stránek se objevil rozsáhlý rozhovor se Sarah pro Global TV.
Za skvělý překlad děkuji skvělé Patty :)

Už je to skoro deset let, co jsme naposledy viděli Sarah Michelle Gellar v televizi, v hlavním vysílacím čase, v televizním hitu 'Buffy the vampire slayer'. Po několika filmech a nějakém čase stráveném s rodinou je zpět, v roli dvojčat Bridget (6 měsíců střízlivá žena, která je na útěku) a Siobhan (její bohaté dvojče, žijící v New Yorku) v nehty-si-kousajícím trilleru 'Ringer.' Sarah Michelle Gellar mluvila o tom, jaké je to hrát dvojčata, proč jí trvalo tak dlouho, než se pustila do dalšího seriálu a jak balancuje mezi prací a rodinou.

V 'Ringer' hrajete Bridget, Siobhan a Bridget, která předstírá, že je Siobhan. Máte oblíbenkyni mezi těmito třemi postavami?
SMG: Tu, která má v danou chvíli nejlepší šatník. (směje se) Ne. Myslím, že je to jako s dětmi - musíte milovat a rozumět každému z nich individuálně. Když jsem Bridget, cítím, že všechny Bridgetiny motivy jsou správné a Siobhaniny špatné. A když jsem Siobhan, všechno co dělá Bridget je špatné. Snažím se dostat do hlavy každé z nich.

Byla jsem překvapena, po všech těch letech, když jsem zjistila, že máte pořád jen 32 nebo 33.
SMG: Co jste si myslela? Že bych měla mít tak 70? (směje se)

Proč jste byla mimo televizní obrazovky tak dlouhou dobu, a co Vás přimělo změnit názor, že jste se po všech těch letech vrátila?
SMG: Rozhodně jsem byla po Buffy dost vyhořelá. Ten seriál byl můj život. Bylo mi 18, když jsme točili pilotní epizodu a 24, když jsme skončili a já se vdala. Dělala jsem filmy, cestovala jsem a pracovala se skvělými herci - Andy Garcia, Alec Baldwin, Brendan Fraser, Forest Whitaker a Lee Pace. Pak jsem najednou měla dceru a zjistila jsem, že chci být doma. Chci ji ukládat ke spánku, ráno s ní vstávat a být tu pro ni, až půjde první den do školy. A nic nenabízí více, než televize. A zajímavé pro mě bylo, že jsem si neuvědomila, jak moc mi to chybělo, jak moc mi chybělo to vzrušení z nové epizody a dělat něco jiného, vidět ty stejné lidi v rodinném prostředí. Myslím, že kdybych si nedala na čas pauzu, nebyla bych schopná ocenit zkušenosti, které oceňuji teď. Ale může to být také mým pokročilým věkem. Nevím. (směje se)

Když například hrajete Siobhan, máte ten luxus, že odehrajete všechny její scény v jednom dni? Nebo v typickém natáčecím dni přecházíte od jednoho charakteru k druhému?
SMG: Jednou jsem pětkrát změnila postavu! Když točíme scénu s dvojčaty, jsou tu i případy, kdy měním postavu třikrát, čtyřikrát během jedné scény. Existují dny, kdy hraji celý den jen Siobhan nebo Bridget, ale ty nejsou moc časté.

Můžete nám něco říci o té výzvě, když točíte scény, jako je například ta na lodi, kdy jsou obě sestry pohromadě?
SMG: Pomáhá to, že technologie má za sebou tak dlouhou cestu. Na konci Buffy jsem hrála tři postavy. Teď je toho k dispozici mnohem více mezi náhradou obličeje a zastavení pohybu kamery. Co ale nakonec zjistíte je, že i přes veškerou technologii chcete najít srdce scény a srdce scény je to, že dva lidé spolu mluví.

V Buffy jste dělala hodně komplikovaných kousků. Děláte nějaké i teď?
SMG: No, vzhledem k mému pokročilému věku… (směje se) Ve skutečnosti máme trochu obavy z osteoporózy. Zatím nejkomplikovanější kousek, který jsem měla je ten, že stojím vedle velmi vysokého Kristoffera Polahy a Mikea Coltera a snažím se vypadat, že mi není sedm. Většinou je to jen o běhání a pronásledování. Ona nezachraňuje svět, snaží se zachránit pouze sebe. Ale musím držet zbraň, což je fajn, protože Buffy nikdy zbraň neměla.

Kde natáčíte Ringer?
SMG: Natáčíme tady, na západním pobřeží, protože to pro mě bylo důležité. Má dcera tady chodí do školky a má rodina tady žije.
Stále máte masivní Buffy fanouškovskou základnu. Doufáte, že fanoušci Buffy Vás budou následovat i do tého show?
SMG: To je vše, v co mohu opravdu doufat. Když si vybírám show, beru v úvahu, kdo jsou mí fanoušci, protože buďme upřímní, byli jsme náhrada na WB založena na základě neúspěšného filmu 'Buffy the vampire slayer'. Kdybychom neměli ohlasy od fanoušků a kritici by nás nepodporovali, zrušili by nás po čtyřech epizodách. Myslím, že jako herec chcete dělat různé věci, ale také myslím, že je našim úkolem přemýšlet o tom, kdo jsou naši fanoušci a co chtějí vidět. Protože buďme upřímní, tohle je nakonec ten důvod, proč to děláme. Dělám to, abych pobavila lidi, kteří chtějí sledovat to, co dělám.

Překlad: Patty
Source: Zde
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kath* | Web | 4. února 2012 v 21:38 | Reagovat

Ahoj, přihlásíš se prosím u mě do SONC? :) byla bych ti moc vděčná... tady je odkaz : damon-fan.blog.cz/1202/sonc-prihlaska ..A promiň, že ti to píšu sem, nenašla jsem reklamy :(

jinak nádherný layout ;-)

2 Đeborah* aff | Web | 5. února 2012 v 14:57 | Reagovat

Skvělý rozhovor! x)

3 Bea|Correct-start | Web | 5. února 2012 v 14:58 | Reagovat

no jo nebát buffy, tak není tam kde je---a jsem moc ráda že ji to vyneslo na výslunní :-D

4 Mia | Web | 5. února 2012 v 20:19 | Reagovat

moc dobrý rozhovor ;))

5 Kells* » daily-avrillavigne | Web | 6. února 2012 v 0:35 | Reagovat

hned ta druhá odpověď mě rozsekala :D :D muselo to být velmi těžké, to přeložit :)

6 R.Aly | Web | 6. února 2012 v 18:13 | Reagovat

supa rozhovor :)

omlouvám se,že jsem tu nebyla ale blog nějak tak dlouhou dobu nešel a nevím proč..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama