Here’s Why We’re Still Obsessed with Sarah Michelle Gellar

24. února 2012 v 22:46 | Lucy |  Interviews


K novému shootu se objevil i rozsáhlý rozhovor,který mi moje milá Patty s ochotou přeložila,za to jí patří velké díky :)
Opřená o kapotu zaparkovaného auta Camaro, ročník 1963, v přední části urousaného motelu na Sunset Boulevard, třese plechovkou od piva, uvolňující výbušnou spršku pěny, která tak na chodníku tvoří napěněné louže. Chichotá se, zcela zjevně si užívá svůj krátký moment rebelie, i když je to pouze v zájmu doprovodných fotografií. V krátké sukni, se vzdorovitě našpulenými rty jako Alabama Whitman, smělá dívka na zavolání, kterou přivedla k životu Patricia Arquette v roce 1993, ve filmu True Romance. Mimo kameru si 34letá herečka nelibuje v takovémto dětinském vzdoru, její konzumace alkoholu jen zřídka kdy překročí sklenku vína.

O několik hodin později, Gellar, která v současné době hraje drogově závislou ex-striptérku, schovávající se před gangem (a vydávající se za svou sestru-dvojče) v hitu CW 'Ringer', se převlékla zpět do svého každodenního oblečení - džíny a hedvábný šátek od Alexandera McQueena.
"Co jste si udělala?" ptá se směrem k ošklivé červené ráně na mém předloktí. Před zajížděním do trapných detailů - což zahrnuje příliš mnoho vodky - si přikryju zdravou rukou tu svou druhou, spálenou, což slouží jako ochranný štít před jejím nevyhnutelným rozsudkem.

Koneckonců, Gellar získala Emmy za roli v seriálu All my children ještě předtím, než mohla legálně vstoupit do tanečního klubu. Nikdy nefotila s roztaženýma nohama, dokonce existují stránky, kde se vedou vzrušené debaty o tom, zda si Sarah někdy potáhla z cigarety. "Věříte všemu, co se píše?" ptá se při zmínce o její předpokládané čistotě a její mateřský tón přechází do nedůvěry. "Kouřila jsem cigarety a hodně jsem flámovala. Brzy jsem se z toho dostala. Měla jsem to štěstí, že jsem měla dost zkušeností, když jsem byla mladší a ještě jsem nebyla na očích veřejnosti."


Od narození Charlotte, kterou ona a její manžel, herec Freddie Prinze Jr. přivítali na svět před dvěma lety, je nepravděpodobné, s výjimkou nějaké té krize středního věku, že se někdy dozvíme míru její divočejší stránky. "Lidé vždycky chtějí příběh, jako 'Jedna věc, kterou o Vás nikdo neví?' nebo 'Nejhorší věc, jakou jste kdy udělala?'" se smíchem zatřepe hlavou. "Když jsem byla mladší, dávala jsem si velký pozor, aby…"

Aby se Vám věci nevymkly kontrole?

"Ani ne. Jen jsem nechtěla být viděna s nápojem v ruce. Lidé se podívali na Buffy a to byla postava, kterou dívky respektovaly."

Respekt nepopisuje tu intenzitu zbožňování a nespočet oddaných fanoušků, které si 'Buffy the vampire slayer' během šesti let vysílání vydobila. Je těžké si představit, jak se Gellar musela cítit, když se v 19 letech stala jednou z nejmilovanějších a nejstálejších postav v historii televize. Mladí fanoušci po celém světě se dívali na Buffy, středoškolskou roztleskávačku se schopností likvidovat všechny druhy upírů, démonů a otravných nemrtvých. Show po sobě zanechala mnoho sérií kulturní analýzy, od zhruba tuctu vědeckých knih a plno vysokoškolských kurzů zaměřených na studování seriálu, což zapříčinilo postup feministických ideálů. Buffy byla post-feministickým příkladem vedle Carrie Bradshaw, Ally McBeal a Bridget Jones.

Není divu, že v době, kdy seriál skončil, v roce 2003, chtěla Gellar prozkoumat svět nových postav. "Kdyby jste mě v té době oslovili Buffy, pravděpodobně bych byla opravdu naštvaná", říká. "Teď to samozřejmě beru, a jsem za to vděčná. Je to něco, co přichází s dospělostí a to většina lidí nemá, když je jim 24 let."

V roce 2009 poté, co pracovala na filmu 'Southland Tales', zahájila Gellar dvou roční pauzu, aby mohla být se svou čerstvě narozenou dcerou. Byla to největší pauza, kterou si vzala od doby, kdy hrála v reklamě na Burger King, když jí byly 4 roky. "Mít dítě pro mě bylo klišé, život měnící zkušeností, kde všechno nabývá jiného významu. Věci, které pro mě předtím byly prioritou, pro mě už nic neznamenaly a začala jsem přemýšlet o věcech, o kterých jsem nikdy dříve nepřemýšlela. Kdybych věděla, jak šťastnou mě dítě udělá, pravděpodobně bych jedno už dávno měla."
Překlad: Patty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Đeborah* aff | Web | 25. února 2012 v 11:26 | Reagovat

Úžasný rozhovor ♥

2 Buffy | Web | 25. února 2012 v 13:53 | Reagovat

nádherný rozhovor :).

3 Katy | Web | 17. dubna 2012 v 0:27 | Reagovat

Moc hezký rozhovor, takový trochu jiný pohled na Sarah, díky za překlad :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama